Saturday, November 17, 2012


Here is what I see to be the best deals
I only post what I feel are the best deals to stock up!

For the rest of what Walgreens has to offer view your local ad.

*Thank you for printing your coupons here, it's just one way you keep the deals coming!


Tums Ultra Strenght 1000, 3 rolls, 36ct total $3.00 - Buy 1, Get $3 Register Reward
Use $1/1 Tums Product, 24ct +
Pay $2.00, Get $3 RR
Final Price: $1 MONEY MAKER


Yardley bar Soap $.79 - With In-ad Coupon (limit 3)
Use $1/1 Yardley Shower Gel, Sea Mineral or Mango Cream Bar SS 11/18 (if varieties are incluced)
Final Price: FREE

Starbucks K-Cups or Ground Coffee $7.99 - Buy 1, Get 500 Balance Points
Use $3/2 Starbucks Ground Coffee or K-Cups
Final Price: $6.49 each WYB 2 + 1,000 Balance Points

Bumble Bee Canned White or Light Chunk Tuna $.99 - With In-ad Coupon (limit 6)
Use  $1/2 any, Bumble Bee Products (Recyclebank Coupon 40pts.)
Final Price: $.49 each WYB 2

Jell-O Gelatin or Instant Pudding Regular or Sugar FREE $.69 - With In-ad Coupon (limit 6)

Quaker Quick 1-Minute Oats 2/$3 - With In-ad Coupon
Use $1/2 Quaker Products - All You Magazine October
Final Price: $1.00 each WYB 2

Nice! Seasonings $.79 - With In-ad Coupon (limit 6)

Butterball Canned Chicken Broth 14.5oz or Hunts Tomato Sauce 8oz 2/$1 - 
With In-ad Coupon (limit 6)

Coffee Mate Liquid Coffee Creamer 16oz 2/$3 - With In-ad Coupon (limit 4)
Use $1/2 Coffee Mate Liquid Creamers RP 10/28
Or $.75/1 Coffee Mate Liquid or Powder Creamer
Or $.55/1 Coffee Mate Liquid or Powder Creamer
Final Price: as low as $.75 each WYB 2

Maruchan Instant Lunch Cup 3/$1 or $.59 each

Libby Pumpkin Bread Kit or Carnation Famous Fudge Kit $4.99
Use $.50/1 Libby Pumpkin Bread Kit RP 10/28
Or $.50/1 Carnation Famous Fudge Kit RP 10/28
Final Price: $4.49 

Holiday Candy Singles $.39 each - With In-ad Coupon (limit 6)

Hershey or Cadbury Holiday Candies 4/$10 
Use $2/4 Hershey or Cadbury Holiday Candies - Walgreens Coupon Book
Stack with (2) $1/2 Hershey Kisses SS 11/11
Or (2) $1/2 Hershey or Reese's Varieties listed on coupon SS 11/18

Final price: $1.50 each WYB 4

Pert Plus 2-in-1 or Infusium 23 $4.99 - Buy 1, Get $3 Register Reward
Use $1.50/2 Pert Plus 2-in-1 SS 11/4
Or $1/1 Infusium Hair Care Product SS 11/4
Pay as low as $3.99, Get $3 RR
Final price: $.99

Mitchum or Mitchum Lady Deodorant 2/$6 - Buy 2, Get $4 Register Reward
Use $1.50/2 or $.75/1 Mitchum or Lady Mitchum Deodorant SS 10/14 (coupon value regional)
Pay $4.50, Get $4 RR
Final Price: $.25 each WYB 2

Huggies Jumbo Packs: Pull-ups, Diapers or Goodnites $8.99
Use $3/1 Huggies Snug-n-Dry, Jumbo Pack +
Or $2/1 Huggies Little Movers
Or $2/1 Huggies Pull-Up, Jumbo Pack + 
Final Price: $5.99

Hall's Cough Drops $1.19 each
Use $1/2 Halls Cough Drops SS 11/4

Final price: $.69 each WYB 2

Purex Liquid Laundry Detergent 24-33 Loads $1.99
Use $1/1 Purex Liquid or Ultrapacks Detergent - All You Magazine October
Final Price: $.99

Tech & Go Products 2/$5 - Buy 2, Get 1 FREE
Includes: earbuds, car charger, touchscreen stylus, microfiber gadget bag, 2pk iPhone 4 carry case or screen protectors
Final Price: $1.66 each WYB 3

Children's Toys: Discover, Mickey Mouse, Disney, Pet Shop, Fisher Price & More $6.99
Buy 1, Get 1 FREE
Final Price: $3.49 each!!

Scrubbing Bubbles One-Step Toilet Bowl or Fresh Brush with Caddy $6.99
Use $2/1 Scrubbing Bubbles Fresh Brush with Caddy - Walgreens November Coupon Book
Stack with $2/1 Scrubbing Bubbles Fresh Brush with Caddy
Or Use $3/1 Scrubbing Bubbles One-Step Toilet Bowl Cleaning Kit
Final Price: as low as $2.99

Christmas Gift Sacks 8/$1 - With In-ad Coupon (limit 16)

Mailing Supplies $.49 each - With In-ad Coupon (limit 6)

Like what you see? Sign up for my FREE daily email!


  1. Am I reading this wrong, as the walgreens coupon is for the big packs, not these jumbos, (on the huggies) so it can't be applied to this sale?

  2. You are actually correct. I just tried to use both coupons for the as advertised $8.99 Huggies diapers and the Walgreens extra $2.50 off doesn't work with the jumbo packs. That coupon only works with the big packs of 52 to 86 diapers or 42 to 56 of the Pull-ups.

  3. With regards to the Pert Plus coupon, it is for $1.50 off of 2 but you only get one $3.00 register reward for those two bottles. So the end price will not equal $0.99. ****(Sale price: 4.99 * 2 = 9.98 ; minus the 1.50 = 8.48 ; minus the 3.00 register reward = 5.48 ; making each bottle 2.74 each after all coupons and register rewards.)****

    Your better deal is for the Infusium shampoo and conditioner.

  4. Dang, I will fix the Huggies deal. I was so excited for that!!!

  5. The Pert Plus and Infusium are listed in the ad as the same offer, that is why I listed Pert Plus or Infusium and it says "as low as" meaning if you buy the one with the best coupon (infusium) you will get it for $.99